Przedszkola Publicznego  Nr 17 w Tarnowie od 05.04.2024-18.040.2024

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
05.04.2024      piątek Kanapka z masłem, jajecznica, pomidor kakao (gluten, masło ,  mleko, jaja, kakao) bananZupa ogórkowa z ryżem ( mieszanka warzywna, ogórek, ryż, kurczak )   (200 )sznycel z miruny  (90g), (miruna, jaja, bułka tarta,  mąka) ziemniaki (150g) kapusta gotowana 50g ( kapusta, mieszanka warzywna, cebula)kompot mieszany  /200mlSzarlotka z jabłkami (mąka, jaja, margaryna, śmietana, jabłka, cukier) kakao (mleko, kakao)

08.04.24

poniedziałek

Kanapka z masłem, parówka, pomidor szczypiorek (gluten,  masło, kakao, mleko) jabłkoKapuśniak z kiełbasą i ziemniakami  ( kurczak, mieszanka warzywna ,kapusta kwaszona, kiełbasa, ziemniaki koperek)(200g) naleśniki ze serem  ( mąka, ,jaja, ser biały, ) (150) surówka z marchwi (50g)  kompot (200ml)

Bułka drożdżowa z masłem herbata owocowa (mąka, jaja, mleko, drożdże, masło)
09.04.24

Wtorek

Chleb z masłem, dżem zupa mleczna z kaszą manną  (gluten, mleko , kasza manna, masło) jabłkoRosół z makaronem (mieszanka warzywna mąka, jaja, kurczak, pietruszka zielona ) (200 ml) dramstik (90g) ziemniaki (150g) ćwikła  (50g) kompot mieszanyBudyń śmietankowy granola (mleko, jaja, cukier, wanilia, mąka ziemniaczana)

10.04.24 środaChleb wieloziarnisty z masłem ,twarożek z rzodkiewką, szynka drobiowa pomidor( masło, gluten, ser biały  ) kakao (mleko, kakao) mandarynka

Zupa brokułowa z makaronem  ( mieszanka warzywna , kurczak ,brokuły, mąka, jaja, śmietana  ) (200 ml) gołąbki w sosie pomidorowym (kapusta biała, cebula, mięso od szynki, ryż ,masło, mąka, przecier pomidorowy) surówka z selera (seler, jabłka, jogurt naturalny) (50g) kompot (200ml)Sałatka owocowa (banan, pomarańcza, jabłko, gruszka, kiwi, ananas, brzoskwinia) wafelek kukurydziany

11.04.24 czwartekChleb razowy z masłem , serek śmietankowy łaciaty, kiełki rzodkiewki (serek,  gluten, masło) kawa (mleko  masło, kawa  ) jabłkoZupa koperkowa z tartym ciastem  (200ml)(kurczak, koperek ,mieszanka warzywna, jaja, mąka, śmietana) udziec cielęcy w sosie( udziec, masło, śmietana, mąka) )  (90g) ziemniaki (150g) bukiet warzyw (marchewka, kalafior, fasolka, brokuły) (50g) kompot (200 ml)Krem serowy z polewą czekoladową (ser biały, cukier, masło, kakao)
12.04.24

piątek

Kanapka z masłem , pasta z jajek z awokado (gluten, masło, jaja) szczypiorek rzodkiewka kawa (mleko, kawa)  jabłkoZupa  pomidorowa z makaronem zwierzątka (kurczak, mieszanka warzywna, śmietana, jaja, mąka, pomidory ) /200g/ pulpety rybne w sosie koperkowym  (miruna, jaja, mąka,  cebula, koper, śmietana )(70g) kasza bulgur (100g) surówka z białej kapusty (kapusta, marchewka, jabłko, ogórki, jogurt)(50g) kompot  /200ml/Rogal drożdżowy z czekoladą (mleko, jaja, mąka, kakao, cukier, masło, drożdże) kakao (mleko, kakao)
15.04.24

poniedziałek

Kanapka z masłem , ser żółty, polędwica sopocka, papryka ,szczypiorek   ( ser, masło, gluten)kakao  (mleko, kakao) bananZupa jarzynowa z mięsem i  ryżem   (mieszanka warzywna ,kurczaki , ryż, śmietana) (200ml) kopytka  (150g) (mąka, jaja, ziemniaki)sos pieczarkowy (pieczarki, masło, mąka, śmietana)  surówka z kapusty pekińskiej (kapusta , ogórki, marchew, jabłko ,śmietana) (50g) kompot (200ml)Chałka ze serem (mleko, jaja, mąka, ser biały, cukier, masło, drożdże) herbata owocowa
                                                                                     16.04.24 wtorekKanapka z masłem , pasta s sera i makreli, szczypiorek, ogórek kwaszony   ( gluten, masło, ser biały) kawa (mleko, kawa) jabłko

Zupa porowa z ryżem  (kurczak, pietruszka, por ,mieszanka warzywna, ryż, śmietana  ) (200ml) spagettii (150g) (mąka, jaja,  mięso, przecier pomidorowy ) (150g) surówka z kwaszonej kapusty (kapusta, jabłko, marchew) (50g)  kompot (200 ml)

Parowce z sosem truskawkowym (mleko, jaja, mąka, jogurt naturalny, truskawki, cukier, masło) herbata owocowa
17.04.24

środa

Chleb graham z masłem sałata zielona, polędwica drobiowa pomidor, ogórek świeży, szczypiorek (gluten, jaja ,masło ) kakao (mleko, kakao) pomarańczaZupa szpinakowa z lanym ciastem (mieszanka warzywna, kurczak, szpinak, śmietana (200 m) krokiety z nadzieniem ruskim (ser biały, ‘’ziemniaki, cebula, masło, przecier pomidorowy, śmietana ) (80g )  surówka z selera  (seler jabłka, majonez) (50g)  kompot (200ml)Smoofii z bananem i truskawkami (jogurt naturalny, banan, truskawki, cukier) granola
18.04.24

czwartek

Kanapka z masłem,  ser żółty (ser żółty, masło, gluten) pomidor kawa (mleko, kawa) ananasKrupnik( kurczak, mieszanka warzywna, kasza, śmietana) (200 ml) ziemniaki  (150g) kotlet mielony (mąka, jaja, filet z kurczaka, bułka tarta) mizeria (ogórki, śmietana) (50g) kompot (200 ml)

Mufinki marchewkowe (marchew, cukier, jaja, olej, mąka, cynamon, soda) kakao (mleko, kakao)

Do zupy jest dawana mieszanka stała warzywna( marchew, pietruszka, seler, por, kapusta włoska)

Kompot gotowany jest z mieszanki owocowej(wiśnia, truskawka, śliwa, czarna porzeczka, agrest)

• SKŁADNIKI POGRUBIONE OZNACZAJĄ PRODUKTY ALERGENNE.
  • INFORMACJA – WYKAZ  POSZCZEGÓLONYCH  SKŁADNIKÓW SPOŻYWCZYCH WCHODZĄCYCH W SKŁAD DANYCH POTRAW,  DOSTĘPNY JEST DO  WGLĄDU  U INTENDENTA PRZEDSZKOLA –  WEDŁUG 0ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA
  • Dyrekcja zastrzega zmiany w jadłospisie.
  • Woda mineralna do picia dla dzieci jest dostępna na salach

KUCHARZ                                                       INTENDENT                                                   DYREKTOR